Istituto di Moda Burgo (IMB) asutati Fernando Burgo poolt 1961. aastal Milanos. Töötamine moetööstuses võimaldas Burgol omandada teadmisi ja kogemusi, mis aitasid tal välja töötada efektiivse ja optimaalse koolitussüsteemi, tänu millele on kooli lõpetanud tudengid rahvusvahelisel moeturul konkurentsivõimelised professionaalid. Kõrgelt kvalifitseeritud õppejõud ning kiire ja lihtne koolitusmeetod, mis tugineb individuaalsel lähenemisel tudengitele, on selle kooli iseloomulikuks jooneks juba selle asutamishetkest alates.

Õppetegevuse alguses annab IMB oma tudengitele vajalikud õppevahendid ja materjalid (raamatud, loengumaterjalid, lekaalid ja joonlauad). Burgo kirjutas ja avaldas IMB arenguprotsessi käigus mitu raamatut. Kõik aja jooksul saadud kogemused on võetud kokku kahes raamatus: "Il Modellismo" (viimane väljaanne 2009) ja "Il Figurino" (viimane väljaanne 2012). Eksperdid peavad neid tähisteks moevaldkonna õppemetoodikas. Neid raamatuid täiendatakse pidevalt, et oleks tagatud moemaailma evolutsiooniga kursisolek.

Koostöö dünaamilise ja pidevalt areneva õppeasutuse (IMB) ja mainekate moemajade vahel võimaldab kooli lõpetajatel jagada ühelt poolt professoritelt saadud tehnilisi teadmisi ja vahetuid kogemusi ning teiselt poolt, võtta üle praktilise töö kogemusi. IMB on arendanud koostööd Milano ja teiste Itaalia moefirmade ja ateljeedega, sellistega nagu Dolce & Gabbana, Krizia, Armani, Gucci, Gianfranco Ferré ja paljud teised.

IMB, mis alustas oma tegevust kui Itaalia moekool Milanos, arenes rahvusvaheliseks kaubamärgiks ja omab nüüd filiaale kogu maailmas: Albaanias, Brasiilias, Egiptuses, Itaalias, Indoneesias, Mehhikos, Nigeerias, Saudi Araabias, Jordaanias ja Türgis. Samuti teeb IMB tehnilist koostööd mõnede rahvusvaheliste moekoolidega, mis asuvad Jaapanis, Šveitsis, Austrias, Indias ja Peruus. Tänase päeva seisuga kasutab juba 80 rõivadisaini eriala õpetavat moekooli üle maailma Burgo koolitussüsteemi ja meetodit.

Kooli avamine välismaal võimaldab IMB-il oma koolitussüsteemi selle kultuurikeskkonda integreerimise teel edendada. Samuti võimaldab see üliõpilastel IMB-s kodu lähedal õppida, säästes sellega raha elamise, viisa ja koolis õppimisega seotud kulutustele.

patronaaži all