MODELLEERIJA-KONSTRUKTOR

Riietuse tootmise protsessis on modelleerija-konstruktoril põhiline osa ja ta määrab lõpptulemuse. Modelleerija-konstruktori peamised töövaldkonnad on naiste-, meeste- ja lasteriided. Ta töötab nii masstootmises kui ka individuaaltellimuste täitjana. Tellimustööna õmmeldud riideid väärtustavad alati ühiskonna ja kõrgklassi kuulujaid.

Modelleerija-konstruktorite ettevalmistamise kursus on välja töötatud arvestades moeturu suurt nõudlust selle elukutse järgi. Programm on suunatud sellele, et valmistada õpilastest professionaale, kes on võimelised iseseisvalt töötama, samuti üle kandma disainerite ja moe illustraatore jooniseid lekaalidesse ja valmistoodetesse. Õpingute ajal tehakse kõik tooted algul paberist, kui vaja, siis musliinist ja alles lõpus kangast. Õpilased tutvuvad uusimate materjalidega, niitidega ja kiududega, õmblustööstuse uute suundadega ja kasutatava tehnikaga.

Modelleerija-konstruktor võib töötada iseseisvalt moekompanii osana või eratellimuste täitjana. Väiksemates ettevõtetes töötad modelleerija-konstruktor tavaliselt vahetus kontaktis tootmisjuhiga, samal ajal kui suurtes tootmisüksustes tema kohustused on jaotatud mitme töötaja vahel: keegi valmistab lekaale, keegi mudeli algkuju, keegi tegeleb kvaliteediga. Kuigi tänapäeva maailmas eksisteerivad ka õmblustööstuse uusimad tehnoloogiad, saab modelleerija-konstruktor tagada kvaliteedi ja meisterlikkuse kõrge taseme riietuse õmblemisel, mis teeb ta asendamatuks.

Tundide arv: 2012 akadeemilist