MOEDISAINER

Moedisainer – see on professionaal, kes kavandab ja loob moekollektsiooni, mõistes, kuidas ideed valmisrõiva kujul realiseerida. Disainer on moemeeskonnas võtmefiguuriks, kes teeb koostööd illustraatorite, tarnijate, turundajate, konstruktorite ja rätsepatega.

Moedisainer vastutab moe esitlemise, mudelite valiku, läbirääkimiste eest fotograafide ja showruumide töötajatega. On väga oluline, et disainer oleks loominguline inimene, intuitiivse moetunnetusega, samuti võimeline meeskonnatööks ja suuteline tähtaegadest kinni pidama. Ta peab olema samaaegselt nii kunstnik kui ka ärimees. Tema kvalifikatsioon ja oskused võimaldavad tal olla juhtpositsioonil enamikus moetööstuse allüksustes, samuti kontrollida mitmesuguseid tootmisega seotud etappe.

Antud kursuse peamiseks eesmärgiks on koolitada õpilasi professionaalideks, kes on tänu eksklusiivsele koolitusmeetodile võimelised juhtima tootmise täistsüklit, idee tekkimise hetkest kuni toote lõpliku realiseerimiseni.
Koolitusprotsessi käigus tutvuvad üliõpilased moe ajalooga, kujutamistehnikatega, rõivaste modelleerimise ja õmblemisega, turunduse ja tootmisprotsessiga, ja mis kõige tähtsam, õpivad seda, kuidas oma ideid ellu viia.

Moedisainer võib töötada moetööstuse kõige erinevamates harudes: alates vabakutselisest kuni suure moemaja peadisainerini. Ta loob rõivakollektsioone nii meeskonna abil kui ka üksi. Ta võib töötada erineva suurusega ettevõtetes: alates eraateljeest kuni masstoodangut väljastava rõivavabrikuni. Stilistina on ta suuteline töötama moeturu ja selle tendentside analüüsimisega tegelevas rühmas ning samuti ka meelelahutustööstuses (teatri, televisiooni ja kino kostümeerijana).